Gray-Masterbatch

مستربچ طوسی

 

 یکی از روش ­های تولید قطعات رنگی از مواد پلاستیکی، افزودن مستربچ­ های رنگی است. این افزودنی­ ها گاهی علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی، باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی و مکانیکی نیز می­شود. از طریق تغییر غلظت و مقدار این ماده می­توان به نمونه­ های رنگی مختلف دست یافت. تکنولوژی پیشرفته تولید مستربچ های رنگی، ترکیبی است از توزیع رنگدانه های عالی با مقادیر متفاوتی، با عملکرد بهینه که به شکل ویژه‌ای میزان مصرف و هزینه را کاهش می‌دهد. این طیف محصولات شناخته شده، بر اساس انتخاب با دقت رنگدانه های معدنی و آلی حاصل شده اند. مستربچ طوسی (Gray Masterbatch) دارای ماده‌ای با کیفیت زیاد است که باعث پراکندگی به خصوص رنگدانه در محصول می‌شود. در واقع برای سهولت پراکندگی و پخش همگن طراحی شده است؛ بنابراین برای افزودن مستقیم و اختلاط با رزین پلاستیکی، بدون مشکل آلودگی ناشی از بسته­ بندی رنگدانه مناسب است. مستربچ طوسی باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.

ویژگی های مستربچ با کیفیت مناسب

  • میزان مصرف کم
  • ثبات رنگ یا خواص در دفعات مصرف
  • مطابقت پایه پلیمری مستربچ با مواد و کالای تولیدی
  • منحصر به فرد بودن رنگ و شید
  • مشخصات فنی مطلوب که این مشخصات فنی عبارتند از مقاومت انتقال سطح، درصد رطوبت، دمای ذوب، پراکندگی در غلظت یکنواخت و درصد مناسب افزودنی یا پیگمنت

ویژگی هاي مستربچ طوسی

مستربچ طوسی به دلیل کیفیت و غلظت بالا، علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب با درصد مصرف بسیار کم، موجب صرفه اقتصادی، بهبود و اصلاح خواص فیزیکی، مکانیکی و ظاهری محصول نهایی و متضمن کیفیت محصول نهایی و تکرار آن نیز می باشد.

كاربردهاي مستربچ طوسی

مستربچ طوسی رنگ مطابق با رنگ و نمونه های مورد نظر تولید کنندگان در صنایع مختلف پلاستیکی همچون ظروف یکبار مصرف بسته بندی، انواع فیلم های پلی اتیلنی، نایلون و نایلکس، ظروف IML، ظروف فوم، لوله های آب آشامیدنی ساختمانی، قطعات تزریقی، ورق های پلیمری، مخازن پلی اتیلنی و … کاربرد دارد. همچنین مستربچ رنگی طوسی برای استفاده در LDPE، HDPE، LLDPE، PP، HIPS و PS طراحی شده است.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *