کامپاند‌ها

کامپاند کربنات کلسیم یا مستربچ پرکننده

کامپاند کربنات کلسیم (calcium carbonate compound) یا مستربچ پرکننده (Filler Masterbatch) یک فیلر یا پرکننده برای رزین­های PP و PE مورد استفاده قرار می­گیرد که شامل پلیمر پایه ،کربنات کلسیم ، و افزودنی می­باشد .کربنات کلسیم از پایه پلیمر ارزان­تر است به همین دلیل سبب کاهش هزینه در محصول نهایی می­شود و باعث تولید محصولی می­شود که سازگار با محیط زیست باشد.

کامپاند تمیزکننده

کامپاند تمیزکننده یکی از مواد پرمصرف و پرکاربرد در صنعت است که از ترکیب پلیمر و پودر تقویت کننده ساخته شده و به صورت گرانول به بازار عرضه می‌شوند. مهم‌ترین مرحله در تولید کامپاندها مرحله ذوب توسط دستگاه اکسترود بلومولدینگ است. پس از این مرحله ماده مذاب سرد شده و در ابعاد گوناگون برش داده می‌شود و کامپاند را تشکیل می‌دهد .

کامپاند لوله آبیاری قطره‌ای

کامپاند لوله، یکی از راه‌های افزایش مقاومت در لوله‌هاست .کامپاند لوله‌های آبیاری قطره‌ای ، یک ترکیب پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE ) و سیاه رنگ است. برای تولید لوله های آبیاری قطره ای مناسب است. اين كامپاند مقاومت خوبی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و آب و هوای خوبی دارد. کامپاند لوله‌های آبیاری قطره‌ای،یک پراکندگی بسیار کافی از مواد افزودنی در رزین پایه است. بنابراین هیچ کاهشی در خواص مکانیکی محصول نهایی وجود نداردو همچنین دارای تثبیت کننده حرارتی برای محافظت از ترکیب در فرآیند است.

کامپاند چوب پلاست

کامپاند چوب پلاست بر پایه ی رزین پلی پروپیلن شامل 30 تا 45 درصد پرکننده از جنس چوب می باشد. قابلیت مناسب جریان پذیری برای تزریق قطعات با ضخامت حتی پایین تراز 3 میلی متر، تعادل بسیار بالایی در خواص عمومی مکانیکی و حرارتی، مقاومت در ضربه پذیری بالا از خصوصیات این محصول می باشد.

کامپاند پودری پلی اتیلن

کامپاند پودری پلی اتیلن بالاترین مصرف در حوزه صنایع پلاستیک را دارا می باشند. این ماده دارای تنوع بسیاری است که در صنایع مختلف پلیمری کاربرد فراوانی دارد. کامپاند پلی اتیلن را شرکت‌ های تولیدی به صورت خالص یا ترکیبی مورد استفاده قرار می‌ دهند که از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردار می‌باشد. با افزودن درصدی دوده به کامپاند پلی اتیلن، ماده اولیه مورد نیاز برای تولید لوله‌های آبرسانی مهیا می‌شود.

کامپاند پودری مخازن دورانی

کامپاند پودری مخازن دورانی یکی از پلیمرهایی که به صورت پودر تولید می شود و در تولید به روش دورانی مورد استفاده قرار می­گیرد. حالا چرا این مواد را به صورت پودرتولید می­کنند چرا که دسته ای از محصولات پلیمری که درون قالب های به صورت دورانی یا چرخشی تولید می شوند و باید ذوب شده و سپس درون قالب شکل گیرند.