مستربچ‌ها

مستربچ آنتی اکسیدانت

پلیمرها ترکیباتی هستند که مواردی مانند گرما، نیروی برشی و اکسیژن و نور خورشید حساس می باشند. قرار گرفتن پلیمرها در معرض موارد ذکر شده در حین فرآیند می تواند باعث تغییر رنگ، کاهش استحکام و ایجاد ترک های سطحی و بریدگی در زنجیره های مولکولی و تخریب پلیمر و کاهش عملکرد آن ها گردد. همچنین، قرار گرفتن در معرض اکسیژن منجر به آغاز فرآیند اکسایش می گردد.

مستربچ سیلیکونی

پمستربچ سیلیکون معمولاً به طور مستقیم به مواد خام پلیمری در زمان فرایند ترموپلاستیک ها اضافه می شود. کارایی مستربچ سیلیکون با توجه به میزان استفاده میتواند متفاوت باشد. آنها را می توان به عنوان تسریع کننده جریان، بازدارنده شعله ، کمک فرایند، عامل آبگریز، عامل رهاسازی و غیره استفاده کرد. مقاومت در برابر ضربه، روانکاری، پراکندگی، بازدارندگی شعله و توانایی جریان محصولات پلاستیکی را افزایش می دهد.

مستربچ آنتی استاتیک

مستربچ آنتی استاتیک – ضد الکتریسیته ساکن (Anti static) ، به شکل گرانول می باشد و به صورت افزودنی با مواد پلیمری با درصد مصرف مشخص ترکیب می گردد. مستربچ آنتی استاتیک ، ترکیبی از آنتی استاتیک با اثر زمانی کم و بلند مدت می باشد که برای از بین بردن اثر آنتی استاتیک در پلیمرها استفاده می شود.

مستربچ طوسی

مستربچ طوسی (Gray Masterbatch) دارای ماده‌ای با کیفیت زیاد است که باعث پراکندگی به خصوص رنگدانه در محصول می‌شود. این محصول طیف خانواده­ای از مستربچ­ های طوسی رنگ را ایجاد کرده است که به طور خاص برای استفاده با پلیمرهای پلی­ اولفین و استایرن فرموله شده­اند. در واقع برای سهولت پراکندگی و پخش همگن طراحی شده است؛ بنابراین برای افزودن مستقیم و اختلاط با رزین پلاستیکی، بدون مشکل آلودگی ناشی از بسته ­بندی رنگدانه مناسب است. همچنین امکان ساخت مستربچ های طوسی طبق رنگ­بندی مورد نظر مشتری با مقاومت نوری و حرارتی بالاتر و در صورت نیاز اضافه کردن افزودنی­های خاص پلیمری، امکان پذیر می باشد.

مستربچ نارنجی

مستربچ نارنجی (Orange Masterbatch) در این مجموعه با تنوع بسیار بالایی از طیف رنگ ها به صورت پیش فرض تولید می­گردد و همچنین این مجموعه با بکارگیری دانش فنی متخصصان خود و استفاده از تجهیزات پیشرفته مطابق سازی، قادر به ساخت مستربچ رنگی مطابق با رنگ و نمونه­ های مورد نظر سفارش مشتری و تولیدکنندگان در صنایع مختلف پلاستیکی است. مستربچ نارنجی علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی، باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی، مکانیکی نیز می‌شود. مستربچ نارنجی یک مخلوط پلاستیکی شامل درصد بالایی از رنگ­دانه نارنجی و درصد کم پلیمر است و از طریق تغییر غلظت و مقدار این ماده می توان به نمونه­ های نارنجی رنگ مختلف دست یافت. شایان ذکر است، مستربچ نارنجی باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.

مستربچ سبز

مستربچ سبز (Green Masterbatch) در این مجموعه با تنوع بسیار بالایی از طیف رنگ ها به صورت پیش فرض تولید می­گردد و همچنین این مجموعه با بکارگیری دانش فنی متخصصان خود و استفاده از تجهیزات پیشرفته مطابق سازی، قادر به ساخت مستربچ سبز رنگ مطابق با رنگ سبز و نمونه ­های مورد نظر سفارش مشتری و تولیدکنندگان در صنایع مختلف پلاستیکی است. مستربچ سبز علاوه بر ایجاد رنگ سبز مطلوب محصول نهایی، باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی، مکانیکی نیز می‌شود. مستربچ سبز یک مخلوط پلاستیکی شامل درصد بالایی از رنگ­دانه سبز و درصد کم پلیمر است و از طریق تغییر غلظت و مقدار این ماده می توان به نمونه ­های سبز رنگ مختلف دست یافت. شایان ذکر است، مستربچ سبز باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.

مستربچ آبی

مستربچ آبی (Blue Masterbatch) یکی از تخصصی­‌ترین محصولات در بین تولیدات این مجموعه می­باشد که با بهره­‌گیری از مدرن‌ترین ماشین آلات و نیز مرغوب‌ترین مواد اولیه و پیگمنت‌های معروف از شرکت‌های معتبر تهیه و تولید می­گردد. این محصول طیف خانواده‌­ای از مستربچ­‌های رنگی را ایجاد کرده است که به طور خاص برای استفاده با پلیمرهای پلی اولفین و استایرن فرموله شده‌­اند. مستربچ آبی دارای ماده‌ای با کیفیت زیاد است که باعث پراکندگی به خصوص رنگدانه در محصول می‌شود. از این رو مستربچ­‌های حاصله دارای ثبات نوری و حرارتی بسیار بالا و مطابق با استانداردهای روز دنیا می‌باشند. برای حفظ پایداری شیمیایی این رنگدانه‎‌ها در طول فرآیند تولید محصول، از ترکیب با مواد اولیه پلاستیکی استفاده می‌کنند. این مستربچ بر پایه پلی­‌اتیلن ساخته شده است و علاوه بر پودر پیگمنت مرغوب از افزودنی­‌های پایدارکننده و کمک فرآیند در ساخت آن استفاده شده است.

مستربچ زرد

این محصول طیف خانواده­ای از مستربچ های زرد رنگ را توسعه داده است که به طور خاص برای استفاده با پلی­‌اولفین و پلیمرهای استایرن فرموله شده­اند. مستربچ­ زرد (yellow masterbatch) در این مجموعه با تنوع بسیار بالایی از طیف رنگ‌ها به صورت پیش فرض تولید می­‌گردد و همچنین  این مجموعه با بکارگیری دانش فنی متخصصان خود و استفاده از تجهیزات پیشرفته مطابق‌­سازی، قادر به ساخت مستربچ زرد مطابق با رنگ و نمونه‌­های مورد نظر تولیدکنندگان می­باشد.

مستربچ سفيد

مستربچ سفید یکی از پرکاربردترین نوع مستربچ­ها در دنیاست که در صنعت پلاستیک بسیاراستفاده می‌شود. این مواد با اضافه شدن به پلیمرها می‌توانند بر اساس نیاز مصرف‌کنندگان باعث شفافیت و تغییر رنگ و نیز تغییر خواص محصول تولیدی شوند. مستربچ سفید با خلوص 70 درصد، دارای غلظت بالایی از تیتانیوم‌دی‌اکسید با کیفیت است که از بهترین معادن سرتاسر جهان جمع‌آوری شده‌اند و به همین دلیل نسبت به دیگر مستربچ‌های مشابه، دارای مقاومت بالایی در شرایط سخت‌تولید است.

کامپاند کربنات کلسیم مستربج

کامپاند کربنات کلسیم (calcium carbonate compound) یا مستربچ پرکننده (Filler Masterbatch) یک فیلر یا پرکننده برای رزین­های PP و PE مورد استفاده قرار می­گیرد که شامل پلیمر پایه ،کربنات کلسیم ، و افزودنی می­باشد .کربنات کلسیم از پایه پلیمر ارزان­تر است به همین دلیل سبب کاهش هزینه در محصول نهایی می­شود و باعث تولید محصولی می­شود که سازگار با محیط زیست باشد.

مستربچ پرکننده

کامپاند کربنات کلسیم (calcium carbonate compound) یا مستربچ پرکننده (Filler Masterbatch) یک فیلر یا پرکننده برای رزین­های PP و PE مورد استفاده قرار می­گیرد که شامل پلیمر پایه ،کربنات کلسیم ، و افزودنی می­باشد .کربنات کلسیم از پایه پلیمر ارزان­تر است به همین دلیل سبب کاهش هزینه در محصول نهایی می­شود و باعث تولید محصولی می­شود که سازگار با محیط زیست باشد.

مستربچ شفاف کننده

مستربچ­ های شفاف ­کننده (clarifier) حاوی افزودنی هایی است که با پخش شدن در مذاب پلیمر، به هنگام سرد شدن هسته­ های کوچک تر اما بیشتر تشکیل می دهد. بدین سبب با عبور بهتر نور از پلیمر محصول نهایی شفاف­تر می شود. در واقع مستربچ هسته­ زا پلیمرها که با نام‌های شفاف­ کننده و شیشه­ ای­ کننده پلی­پروپیلن شناخته می‌شوند، با افزایش سرعت فرآیند بلورینگی باعث بهبود خواص مکانیکی و شفافیت می­شوند.

مستربچ کمک فرایند

مستربچ کمک فرایند با کارایی بالا می باشد که جهت ارتقاء کیفیت فرایند پذیری و محصول نهایی طراحی شده است.مناسب جهت کاربرد در میزان کم در فیلمهای دمشی با شاخص مذاب پایین می باشد.
همچنین مناسب استفاده در تمامی فرایندهای اکستروژن جهت تولید فیلم، لوله، ورق و مخازن تولید شده توسط رزین پلی الفینی می باشد.

مستربچ آنتی بلاک-لیزکننده

مستربچ آنتی بلاک-لیزکننده محصولی خاص بوده که هر دو خاصیت مستربچ های لیزکننده و آنتی بلاک را در یک محصول دارد. افزودنی­ های لیزکننده موجب افزایش سهولیت حرکت فیلم ها روی یکدیگر می شوند. یعنی با کاهش ضریب اصطکاک، باعث سرخوردن بهتر سطوح روی هم شده که این امر سبب افزایش سرعت تولید، سهولت کار و کاهش احتمال پارگی و یا آسیب رسیدن به آن ها می­شود.

مستربچ قرمز

رایج ترین روش تولید قطعات رنگی از مواد پلاستیکی، افزودن مستربچ‌های رنگی است. این مستربچ‌ها گاهی علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی، باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی، مکانیکی نیز می‌شود. مستربچ قرمز (Red Masterbatch) یک مخلوط پلاستیکی شامل درصد بالایی از رنگ­دانه قرمز و درصد کم پلیمر است و از طریق تغییر غلظت و مقدار این ماده می توان به نمونه­های قرمز رنگ مختلف دست یافت.

مستربچ براق کننده

در بیشتر پلاستیک ها خصوصا با کاربری بدنه وسایل مختلف، خصوصیات ظاهری قطعه خصوصا جلا و براقیت بسیار حائز اهمیت است. مستربچ براق کننده، حاوی افزودنی هایی است که با جذب اشعه فرابنفش و بانشر امواج مرئی، ضمن از بین بردن تاثیر مخرب آن، باعث بهبود خواص ظاهری و درخشندگی قطعه می شود. همچنین تخریب توسط UV موجب تغییر رنگ و زرد شدگی قطعه شده که این مستربچ با جذب UV علاوه بر بهبود ظاهر قطعه، از افت خواص ظاهری و مکانیکی نیز جلوگیری می کند.

مستربچ ضد اشعه فرابنفش و پایدارکننده

ور خورشید یک منبع قدرتمند از اشعه ماورای بنفش (UV) می باشد. قرار گرفتن پلاستیک ها در معرض اشعه UV نور خورشید و همچنین اکسیژن موجود در هوا می تواند باعث شکست پیوندهای شیمیایی و در نهایت تخریب آنها از طریق یک فرآیند اکسایشی نوری گردد. این فرآیند می تواند باعث ایجاد اثرات نامطلوبی از جمله تغییر در ظاهر محصول (تغییر رنگ، تغییر در براقیت و / یا سفید شدگی)، افت خواص مکانیکی و فیزیکی و شکل گیری نقوص قابل مشاهده همچون ترک و شکستگی گردد.

مستربچ براق کننده

مستربچ براق کننده بخشی از اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند و دوباره آن را در طیف آبی ساطع می کند، بنابراین جلوه ای براق به رنگ می بخشد.برای جبران زردی پلیمر و ایجاد ظاهری سفیدتر استفاده می شود.با فرآیند فلورسانس شامل جذب نور UV نامرئی و انتشار نور آبی مرئی، درخشندگی ایجاد می کند. یک مستربچ حاوی روشن کننده نوری است که باعث براق شدن رنگ، افزایش سفیدی و ماسک زرد می شود

مستربچ لیزکننده سریع

یک عامل لغزش کارآمد برای قالب گیری فیلم و تزریق در کاربرد های LDPE,LLDPE,HDPE است.
ضریب اصطکاک COF کاهش می دهد و رها سازی قالب را بهبود میبخشد و در برخی از کاربردها میتواند در اثر ضد چسبندگی نقش داشته باشد. به علت سرعت عملکرد بالا, خاصیت لیزکنندگی به سرعت حادث میگردد. کمترین اثر را در چاپ و آب بندی حرارتی دارد.مانند هر افزودنی لغزنده دیگر, افزودن بیش از حد ممکن است برکارایی عملیات کرونا برای چاپ تاثیر بگذارد.حاوی آنتی اکسیدان های ویژه برای کمک به فرایند پذیری و محافظت از محصول نهایی است.

مستربج لیزکننده

یک عامل لغزش کارآمد برای قالب گیری فیلم و تزریق در کاربردهای LDPE، LLDPE و HDPE است.(ضریب اصطکاک) COFرا کاهش می دهد و رهاسازی قالب را بهبود می بخشد و در برخی از کاربردها می تواند در اثر ضد چسبندگی نقش داشته باشد .کمترین اثر را در چاپ و آب بندی حرارتی دارد. مانند هر افزودنی لغزنده دیگر، افزودن بیش از حد ممکن است بر کارایی عملیات کرونا برای چاپ تأثیر بگذارد

 حاوی آنتی اکسیدان های ویژه برای کمک به فرایند پذیری و محافظت از محصول نهایی است

مستربچ آنتی بلاک

یک مستربچ افزودنی ضد چسبندگی کارآمد است که از سیلیس بسیار خالص ساخته شده است. همراه با اثر ضد چسبندگی دارای خواص نوری بالایی نیز می باشد.
 به دلیل خاصیت ضد چسبندگی خوب، پراکندگی بالا و شفافیت برای فیلم های چند لایه ی نازک پلی پروپیلن یا پلی اتیلن  توصیه می شود
 حاوی آنتی اکسیدان های ویژه برای کمک به جلوگیری از تخریب و محافظت از محصول نهایی می باشد
برای لایه های نازک مناسب است. چسبندگی را کاهش می دهد و سهولت باز شدن را افزایش می دهد.
باعث باز شدن و پر شدن آسان کیسه های بسته بندی می شود.

مستربچ مشكى

مستربچ مشکی حاوی ۴۰ درصد دوده بر پایه پلی اتیلن سنگین می باشد و برای کاربرد در انواع محصولات پلی پروپیلن طراحی شده است.ذرات دوده درون این مستربچ اندازه ای در حدود ۲۰ نانو متر دارند و دارای پخش یکنواختی می باشند.این دو عامل از افت خواص پلیمری نهایی جلوگیری کرده و در برابر نور خورشید قطعه تولید شده را مقاوم می سازد.این محصول برای کاربرد در انواع محصولات پلی پروپیلن طراحی شده است. لازم به ذکر است این محصول باعث بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی محصول می گردد.